Aresko Hizmet Sözleşmesi

Hizmet ve Gizlilik Sözlesmesi

BU SÖZLEŞME, İNTERNET ÜZERİNDEN YAPILAN BAŞVURULAR İÇİN GEÇERLİDİR, BİREYLER YA DA TÜZEL KİŞİLERLE ARESKO ARASINDA HOSTİNG/SUNUCU KULLANIM ŞARTLARINI BELİRLEYEN KURALLARDAN OLUŞMAKTADIR. İNTERNET SİTEMİZ ÜZERİNDEN HERHANGİ BİR ÜRÜNÜ SİPARİŞ ETMEDEN ÖNCE KULLANIM SÖZLEŞMESİNİ TAM OLARAK OKUMANIZ GEREKİR! BU SÖZLEŞMEYİ VEYA ŞARTLARINDAN HERHANGİ BİRİNİ KABUL ETMİYORSANIZ LÜTFEN SİPARİŞ İŞLEMLERİNİZİ İPTAL EDİNİZ. HERHANGİ BİR ÜRÜN VEYA HİZMET SİPARİŞİ VERMEYİNİZ. SİPARİŞİNİ TAMAMLAYAN HER MÜŞTERİ BU SÖZLEŞMEYİ KABUL ETMİŞTİR.

Konusu;

İş bu sözleşme müşterinin site üzerindeki işlemleri ve buna müteakip ödeme süresi boyunca yapmaya ve yapmamaya izni olan konuları, Aresko'nun müşterinin site üzerindeki işlemler sırasında girmiş olduğu bilgilerin doğrultusunda müşteriye talep edilen hizmeti sağlamadaki yükümlülük ve yetkilerini düzenleyecektir.

Sözleşmenin Yürürlüğe Girmesi;

İş bu sözleşmede belirtilen hak ve yükümlülükler, internet sitesinden sipariş işlemlerinin Aresko'ya iletilmesinin ardından geçerli sayılır.

Aresko Yükümlülükleri;

İş bu sözleşme dahilinde belirtilen hükümler doğrultusunda müşteri tarafından talep edilmiş olunan internet hizmetlerini sağlayacağını taahhüt eder. Müşterinin Aresko'dan satın aldığı ya da kiraladığı hizmetlerler, internet üzerinde yayınladığı bilgilerin doğruluğu, geçerliligi gibi içerik denetiminin taahhüt edilmediği, müşterinin bu nedenlerle ya da üçüncü şahısların eylemlerinden dolayı uğradığı zararlardan da Aresko sorumlu tutulamaz.

Müşteri Yükümlülükleri;

Müşterinin Aresko'da sipariş işlemlerini tamamlamasının ardından, talep edilen hizmetlerin detayına göre müşteriye iletilen e-mail kullanıcı adları ve şifrelerin sorumluluğu müşteriye aittir. Bu konudan doğabilecek zarardan da müşteri sorumludur. Kendisine ayrılan alan içerisinde T.C. yasalarına aykırı öğeleri içeren siteleri yayınlamama sorumluluğu müşteriye ait olduğu gibi bu öğelerin bulunmasından doğacak tüm hukuki sorumluluk da müşterinindir. Müşteri Aresko'dan almış olduğu hizmetleri üçüncü kişilere ücretli ya da ücretsiz dağıtamaz. Müşteri, erişim izni bulunmadığı dosyalara erişmemeyi, aksi takdirde oluşacak zararların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. Müşteri hiçbir şekilde Aresko sistemlerinin güvenliğini tehlikeye atacak eylemlerde bulunamaz. Müsterinin Aresko sunucuları aracılığıyla yayınladığı dosyalarının yedekleme işlemlerini yapma sorumluluğu kendisine aittir. Aresko düzenli olarak bu dosyaların bakımını yapacaktır. Ancak hizmetlerde meydana gelebilecek kesintilerden dolayı herhangi bir veri kaybında Aresko sorumlu tutulamaz.

Ücret ve Ödeme;

Müşterinin aldığı hizmetler karşılığı ödeyeceği ücret sipariş işlemleri sırasında belirtilen kadardır. Bu fiyata KDV sonradan ekleyebilir ve müşteriden tahsilat gerçekleştirebilir. Aresko önceden haber vermeksizin fiyatlar ve tarifeler üzerinde ileriye dönük değişiklikler yapma hakkına sahiptir. Müşteri iş bu sözleşme ile ilerde oluşabilecek değişiklikleri kabul, beyan ve taahhüt eder.

Müşteri Kaydı;

Müşteriler kayıt oluştururken adını, soyadını, adres bilgilerini ve iletişim numaralarını mutlaka doğru girmelidir. Bu işlem güvenlik açısından ve fatura kesimlerinde sorun yaşanmaması bakımından büyük önem taşımaktadır. Bilgilerin yanlış olduğu durumunda Aresko kullanıcı bilgilerini yanlış giren şahısların, ödemeleri ödenmiş olsalar dahi, bilgileri düzeltene kadar hiçbir işlem gerçekleştirmeyecektir.

Ödeme ve Geri İade;

Ödemesi yapılmayan hiçbir hizmet aktif edilmez. Domain sipariş ve yanlış ödeme hatalarından dolayı Aresko kesinlikle iade veya değisim yapmamaktadır. 7 Gün içerisinde müşteri memnun kalmadığı takdirde Web Hosting hizmetlerinin iadesi yapılmaktadır, diğer hizmetlerin iadeleri yapılmamaktadır. Aresko yetkilileri bazı konularda insiyatif uygulayabilir.

Sunucu dışında herhangi bir sorun yaşanmadığı durumda herhangi bir şikayet kabul edilemez ve iade talep edilemez.

Sunucular teslim edilirken %100 çalışır şekilde teslim edilmektedir. Müşteri tarafından yapılan değişiklikler sonucu bozulmada sorumlu Aresko tutulamaz.

Teslimat yapıldıktan sonra müşterinin bilgilerini çalınması müşterinin sorumluluğundadır, Aresko sorumlu tutulamaz.

Sitemizde aynı müşteri tarafından destek için birden fazla destek bildirimi açılması durumunda, bir destek bildirimi kalana kadar diğer tüm bildirimleri yanıtlanmadan pasif hale getirilir.

Oyun içi destek alan müşterilerimizin işlemleri için süre verilmemektedir. Bu süre işlem sırasına göre değişkenlik gösterebilir.

Yasal teslimat süremiz 48 saattir. En geç bu süre içerisinde teslimat yapılmaktadır.

Oyun Sunucu için hediye olan fileslerde ileride olacak sorunlarında çıkabileceği imkanını müşteri göz ardı etmemelidir. Çıkacak sorunlardan buglardan Aresko sorumlu tutulamaz.

Bütün hizmetlerde yedek sorumluluğu müşteriye aittir herhangi bir problemde format durumuna dönüşürse işlem format ücreti talep edilir.

Hizmet İptali;

Aresko çatısı altında hizmet alan bütün müşteriler bütün personellere saygılı davranmak zorundadır, temsilcilerle usülsüz ve üslupsuz olan görüşmeler sonucunda müşterinin bilişim ile ilişkilerini kesme ve tüm aktif hizmetleri sorgusuz bir şekilde kapatma hakkına sahiptir. Ayrıca müşteri hakkında yasal işlem başlatılır. Aresko'nun web sitesi veya sunduğu hizmet içerisinde izinsiz kullanılan veriler sonucu hizmet iptali uygulanmaktadır.

Yetkililerin yaptığı işlem sonucu veya müşterinin kendi iptal isteği sonucu olarak fark etmeksizin iptal edilen hizmet tekrar aktif edilemez.

Hizmet bilgilerinin veya müşteri paneline giriş bilgilerinin müşteri dışında 2. bir şahısa verip müşteri paneline veya hizmet bilgilerine erişmesi durumunda hizmet sonlandırılır, alt sorumlu eklemek için yetkililerin onayı alınmalıdır.

Oyun Sunucularında Oyun içi Destek;

Aresko belirli oyun paketlerinde oyun içi desteği ücretsiz vermektedir, müşterinin istemiş olduğu oyun içi destek hizmetinde sadece tarafımızca mümkün olan istekler gercekleşmektedir, bütün istekler gerçekleşmeyebilir.

Oyun Sunucularında Files, panel vb içerisinde doğabilecek sorunlar;

Aresko.NET sunucu ücreti almaktadır. Sunucu dışındaki files, panel vb hizmetler tamamen ücretsizdir. Files, panel vb hizmetler içerisinde doğabilecek problemler toplanarak, toplu bir şekilde fixlenmektedir. Çözüm süreci için süre verilmemektedir. Çözümler sağlandıktan sonra güncellemeler yapılmaktadır. Bu durumda Aresko.NET olası files, panel vb hizmetler sorunlarında sorumluluk kabul etmemektedir. Yapılan ödeme sunucu içindir. Files, panel vb hizmetler hediyedir ve hediyenin garantisi kesinlikle yoktur.

Oyun Sunucularında Alan Adı;

Oyun Sunucularında profesyonel paketlerin dışındaki paketlerde verilen alan adları hazır alan adlarıdır.

Oyun Sunucularında Koruma;

Oyun sunucularındaki koruma ücretsizdir ve bu yüzden bunun en maliyetsiz olanı kullanılır, o yüzden sipariş geçilen hiç bir oyun sunucusunda %100 koruma verilmez, gerek hile gerek atak saldırılarına karşı düşük oranda koruma sağlamaktadır.(Ücretli Ek Koruma Hariç)